Co to jest sufit napinany?

Sufit napinany to innowacyjne, bardzo praktyczne i pięknie reprezentujące się rozwiązanie aranżacji i wykończenia wnętrz. Jest to rodzaj sufitu podwieszanego, ale jego montaż jest czysty - bez pyłu, kurzu i zajmuje zazwyczaj 1 dzień. System ten doskonale zastępuje tradycyjny sufit z płyt kartonowo-gipsowych, sufit z gładzi szpachlowej (gipsówki) czy system modułowy tzw. armstrong. Montowany może być również na już istniejący sufit np. z karton-gipsu lub na ściany.

​Do jakich pomieszczeń nadaje się sufit napinany?

Sufit napinany doskonale sprawdza się zarówno w mieszkaniach i domach prywatych (w salonie, kuchni, holu, łazience, sypialni i pokoju dziecięcym), jak i w biurach oraz lokalach usługowych czy sprzedażowych (np. salon kosmetyczny, salon fryzjerski, pub, restauracja, centrum SPA, gabinet stomatologiczny czy lekarski, basen, salon fitness, hotel, ekskluzywny butik).

Ile jest gwarancji na sufit napinany?

Gwarancja producenta udzielana jest aż na 15 lat.

Jak zamówić sufit napinany?

​Zapraszamy do zamówienia bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny. Wystarczy kontakt mailowy bądź telefoniczny. Po zaakceptowaniu zlecenia w ciągu 2 dni wszystko może być gotowe.

Czy sufit napinany jest bezpieczny?

Nasze sufity spełniają współczesne normy bezpieczeństwa. Folie są certyfikowane i odpowiednie zarówno do pomieszczeń mieszkalnych jak i publicznych.

Ile kosztuje pomiar, projekt i wycena sufitów napinanych?

​​Są bezpłatne i dla Klienta niezobowiązujące.

Jakie są rodzaje i kolory sufitów napinanych?

Ta nowatorska technologia sufitu napinanego pozwala na wykreowanie unikatowego wnętrza. Można manewrować nie tylko kształtem i kolorem, ale i fakturą, poziomami, podświetleniem, dodawać grafikę i co tylko zrodzi się w Państwa lub projektanta wyobraźni. Podstawowa paleta barw obejmuje prawie 100 kolorów. Membrana może być błyszcząca, matowa, satynowa, perłowa, lustrzana, fakturowana. Można także wykonać dowolony nadruk z Państwa zasobów grafiki (zdjęć) lub miliona innych wypatrzonych w Intenecie.

Jakie oświetlenie można montować w sufitach napinanych?

Prawie każde oświetlenie dostępne na rynku można montować do sufitu napinanego np. lampę zwisającą czy punktowy halogen. Już sam sufit przy wybraniu foli transparentnej może być niepowtarzalnym oświetleniem przy zastosowaniu dodatkowo niewidocznych taśm świetlnych.

Jak pielęgnować i odnawiać sufit napinany?

​Sufit napinany nie wymaga żadnej pielęgnacji, a już na pewno odmalowywania. Jeżeli zostanie zabrudzony wystarczy przetrzeć go mokrą ściereczką. Malowanie jest zbędne, gdyż sufit nie żółknie, nie pojawią się na nim żadne wykwity z wilgoci i inne przebarwienia (nawet po zalaniu przez sąsiada z góry). Jeżeli po kilku latach kolor się Państwu znudzi wystarczy wymienić samą powłokę.

Ile kosztuje sufit napinany - cena?

Całkowity koszt uzależniony jest od rodzaju membrany, koloru, rozmiaru, faktury, kształtu, zastosowanego oświetlenia i wielu innych parametrów technicznych - z tego względu wycena jest wykonywana indywidualnie. Oczywiście jest ona dla Państwa darmowa i niezobowiązująca. Zapraszamy do kontaktu - sami się Państwo przekonają, jak konkurencyjne pod względem ceny i nie tylko jest zastosowanie sufitu napinanego. Dzięki sufitom napinanym oszczędzają Państwo co najmniej na przestrzeni 15 lat kilkukrotny czas i koszt odmalowywania pospolitego sufitu.

​Gdzie mogę zobaczyć ekspozycję gotowego sufitu napinanego?

Zapraszamy do naszego showroomu mieszczącego się w Częstochowie. Otwarty jest wyłącznie po uzgodnieniu telefonicznym.

Sufity napinane - jaki rodzaj, kolor i kształt wybrać?

Szanowni Państwo, służymy na bieżąco pomocą w odpowiednim doborze sufitu tak, by sprostał Państwa oczekiwaniom i pasował do każdego wnętrza i budżetu. Również architekci, z którymi współpracujemy mogą dla Państwa zaprojektować całą przestrzeń sufitową lub zaaranżować całe wnętrze

Ile trwa montaż sufitu napinanego?

Do naciągnięcia sufitu wymagane jest czasem tylko kilka godzin. Atutem naszych sufitów napinanych jest to, że wykonywane są one bardzo szybko i czysto - bez powstawania pyłu i gruzu. Godziny montażu dostosowane są do Państwa wymogów (na przykład po godzinach otwarcia punktu usługowego czy sprzedażowego).

Obniżanie i podwyższanie optyczne wnętrza za pomocą sufitu napinanego - jak to wygląda?

​ Montujemy sufit na każdej wysokości. Możemy obniżyć go bez dodatkowych kosztów na dowolną wysokość na przykład z 320cm na 260cm. Dzięki takim zabiegom zyskują Państwo oszczędność w ogrzewaniu pomieszczenia, a powstała pustka powietrzna jest dodatkowym izolatorem.

Czy można zainstalować membranę napinaną również na ścianie?

Oczywiście, że tak. Nie ma żadnych przeszkód - materiał jest bardzo elastyczny i nawet po odkształceniu szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Mają Państwo jeszcze inne pytania, na które nie ma tu odpowiedzi?

W takim przypadku zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez Facebook'a. Postaramy się udzielić odpowiedzi na każde pytanie.